Állásbörze Felkészítő Napok

2011. Február 03. Megosztás:

Állásbörze Felkészítő Napok
2011. április 6-án a Miskolci Egyetem előcsarnokában és díszaulájában tizenhetedik alkalommal kerül megrendezésre az a nagyszabású találkozó, melyen lehetőség nyílik az egyetemi hallgatók és fiatal szakemberek, valamint a cégek, vállalatok számára a közvetlen kapcsolatteremtésre. Az Állásbörze alkalmat nyújt a cégek bemutatkozására, állásajánlatainak megismertetésére.

Az Állásbörze kísérőrendezvénye az Állásbörze Felkészítő Napok (ÁFN), amelyet 2011. február 15-től április 5-ig keddi napokon kísérhetsz figyelemmel. Az ÁFN előadásai, gyakorlatai keretében hasznos információk hangzanak el a karriertervezésre való felkészülésről, a résztvevők pszichológiai teszteken próbálhatják ki magukat, interjú felkészítésen és próbainterjún vehetnek részt. Egyes gyakorlatokra csak bejelentkezés alapján, korlátozott számban tudjuk fogadni az érdeklődőket. Az ÁFN hatékonyága abban is mérhető, hogy a börzén kiállító cégek visszajelzései alapján a karrierkurzus résztvevői felkészültebben, célorientáltabban érkeznek az állásbörzére.

Az ÁFN részletes programját mellékelem. Az Állásbörzéről és kísérőrendezvényéről részletes információkkal szolgálunk a www.uni-miskolc.hu/allasborze honlapon is.

A létszámkorlátos gyakorlatokra bejelentkezni a Diák Irodában Hugli Emesénél, illetve az alábbi címeken lehet. Amennyiben a rendezvényünkkel kapcsolatban bármilyen észrevételed, kérdésed merülne fel, kérjük a következő címeken keress meg bennünket:

Miskolci Egyetem Diák Iroda
3515 Miskolc-Egyetemváros, A/1. ép. mfsz. 7.
Tel.: 29-54, 23-64, Fax: 23-54
E-mail: diakinfo@uni-miskolc.hu, www.uni-miskolc.hu/allasborze

ÁLLÁSBÖRZE FELKÉSZÍTŐ NAPOK 2011

Február 15. (kedd) 16.00
A/3-A/5 között, XXXVII. ea.

A Te utad a Te karriered!

Toldi Gábor igazgató - HVG HR-Center, Virág Imre HR szakértő

GYAKORLAT:

Február 22. (kedd) 16.00
A/1-es épület 10. terem

Mit mutatnak a tesztek? A munkaerő kiválasztásban használatos pszichológiai tesztek.

Tesztírás: önismeret, személyiségjegyek, konfliktuskezelés, kommunikáció.

Pszichológus vezetésével

GYAKORLAT:

Március 1. (kedd) 16.00

Tesztírás: személyiség-, képesség-, motivációs-tesztek,

Pszichológus vezetésével

Március 8. (kedd) 16.00
A/1-es épület 10. terem

A munkatárs keresési folyamat: Tudja-e? (kellő, releváns szakmai tudás) - Megteszi-e? (elő tudom-e varázsolni és fenn tudom-e tartani motivációs eszközökkel a tudását?) - Közénk illik-e? (a meglévő szervezeti kultúrába, csapatba passzolás)

Zemlényi Tamás, HR vezető - ITSH

Március 22. (kedd) 16.00
A/1-es épület 10. terem

Álláskeresési stratégiák: az álláskeresési üzenet megfogalmazása, az üzenet eljuttatása a döntéshozókhoz, kapcsolatépítés: közösségi oldalak, szakmai blogok, hirdetések: állásportálok, hatékony kapcsolatépítés az Adeccoval, döntéshozók közvetlen felkutatása.
Mérnöki állások a régióban: jellemző iparágak a régióban, az Adecco fontosabb partnerei, legkeresettebb mérnökök, mérnökökkel szembeni követelmények.

Spiller László tanácsadó és Liszkai Annamária irodavezető - ADECCO

ELŐADÓK:

Március 29. (kedd) 16.00
A/1-es épület 10. terem

Felkészülés az állásinterjúra: interjútípusok, jellemző interjúkérdések, pályázatunk nyomon követése, próbainterjúk: állásinterjúk élőben, AC bemutató.

Spiller László, Jócsák Éva tanácsadók - ADECCO

A próbainterjúkhoz önéletrajzzal, és az AC-hoz előzetesen e-mailen kérünk jelentkezőket. (Ide várjuk: diakinfo@uni-miskolc.hu)

Április 5. (kedd) 16.00
A/1-es épület 10. terem

Tehetségmenedzsment a gyakorlatban – biztos elméleti háttér mellett szakmai tapasztalat – csináljunk karriert már az egyetemi évek alatt!

Zemlényi Tamás, HR vezető - ITSH