Állami kitüntetés egyetemünk nyugalmazott professzorának

2011. Augusztus 19. Megosztás:

Állami kitüntetés egyetemünk nyugalmazott professzorának
Állami kitüntetéseket adtak át augusztus 20-a alkalmából augusztus 18-án Budapesten.

A „Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozat" kitüntetésben részesült Dr. Fuchs Erik György, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem nyugalmazott címzetes egyetemi tanára.
Az elismerést az anyagok kristályosodási és átalakulási folyamatainak kutatása terén elért eredményeiért, a magyar űranyag tudomány nemzetközi szintű elismertetése érdekében végzett munkássága elismeréseként kapta a professzor.
A kitüntetést a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ünnepségén adta át Fónagy János parlamenti államtitkár.