ALUMNI Emlékhely

2011. Augusztus 26. Megosztás:

ALUMNI Emlékhely
Az ALUMNI emlékhely multifunkcionális épületegyüttes látványtervei (képek, videók).

Az ALUMNI emlékhely egy olyan multifunkcionális épületegyüttes, amely:

• az egyetem jelképeit, múltját, jelenét, jövőjét integrálja;
  • volt hallgatóink, illetve a mindenkori végzősök számára egyetemi tanulmányaik tárgyiasult emlékét rögzíti;
  • az egyetem és a város tudományos, művészeti, közéleti kiemelkedő személyeinek szobor parkja;
  • a mindennapok találkozási pontja;
  • a környezeti kultúra és a történelmi emlékek méltó reprezentánsa;
  • az egyetemi lelkészség befogadó helye;
  • az egyetem kulturális, környezeti kultúrájához méltó, élettel teli funkcióit megjelenítse.

Az építészeti koncepció ennek megfelelően három nagy egységet valósít meg a tudomány, a sport, a tanulás tengelyeivel rendszerezve:

• egy szoborpark;
    • egyetemi kiemelkedő személyek,
    • városi kiemelkedő személyek kő mellszobrai;
  • egy multifunkcionális épület sor
    • közösségi tér (templom, ALUMNI találkozóhely),
    • kerengő (kiállítás, rendezvények helye),
    • torony, mint a múlt emlékhelye és találkozási pont, egyetemi jelkép;
  • ALUMNI park, amely indaszerű spirálok együttese, a spirálok a karokat jelképező kapukból indulnak (minden kar saját kapuját jelképeivel, egyéni módon értelmezheti, megjelenítheti magát). A terv egy kapu mintát mutat. A spirálok séta útjain találhatók a végzett évfolyamok szakonkénti emléktáblája. Sétány, pihenő padok, növényzet, levegős megjelenítések mintája diákon látható a spirálok az egyetem növekedését, a fejlődést és az idő múlását jelképezik.

A történet ALUMNI adatbázis arra is felhasználásra kerül, hogy az évfolyam találkozók megemlékezésein a multifunkcionális térben lézeres kivetítéssel egy katalógus falon az évfolyam névsora megelevenedjen. A parkban pedig fel lehet keresni, esetleg megkoszorúzni a saját emléktáblát.
Tekintsd meg a képeket és a két rövid videót, küld el észrevételeidet, javaslataidat a következő címre:
szvmanor@uni-miskolc.hu

Képek

ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely
ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely ALUMNI Emlékhely

Videók